HubSpot All-In-One Marketing - Forms, Popups, Live Chat - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: We're sorry to see you go
ja: ご利用ありがとうございました

en: If you have a moment, please let us know why you're deactivating the plugin
ja: お時間がありましたら、プラグインを無効にする理由をお聞かせください。

en: I can't sign up or log in
ja: 登録またはログインできない

en: The plugin is impacting website performance
ja: このプラグインはウェブサイトのパフォーマンスに影響します

en: The plugin isn't working
ja: プラグインが機能しない

en: The plugin isn't useful
ja: プラグインが役に立たない

en: Temporarily disabling or troubleshooting
ja: 一時的な無効化またはトラブルシューティング

en: Other
ja: その他

en: Feedback
ja: フィードバック...

en: Submit & deactivate
ja: 送信して無効化する

en: Skip & deactivate
ja: スキップして無効化する

en: Hubspot
ja: HubSpot

en: Select the content type HubSpot Analytics uses to track this page
ja: HubSpotアナリティクスでこのページのトラッキングに使用されるコンテンツタイプを選択します。

en: Detect Automatically
ja: 自動的に検出

en: Blog Post
ja: ブログ記事

en: Knowledge Article
ja: ナレッジ記事

en: Landing Page
ja: ランディングページ

en: Listing Page
ja: リストページ

en: Standard Page
ja: 標準ページ

en: User Guide
ja: ユーザーガイド

en: Forms
ja: フォーム

en: Live Chat
ja: ウェブチャット

en: Contacts
ja: コンタクト

en: Email
ja: Eメール

en: Lists
ja: リスト

en: Reporting
ja: レポート

en: Settings
ja: 設定

en: Upgrade
ja: アップグレード

note: translators: %1$s: Plugin current version %2$s: PHP required version
en: HubSpot All-In-One Marketing %1$s requires PHP %2$s or higher Please upgrade WordPress first
ja: HubSpot All-In-One Marketing%1$sにはPHP %2$s以上が必要です。まずWordPressをアップグレードしてください。

note: translators: %1$s: Plugin current version %2$s: WordPress required version
en: HubSpot All-In-One Marketing %1$s requires WordPress %2$s or higher Please upgrade WordPress first
ja: HubSpot All-In-One Marketing%1$sにはWordPress %2$s以上が必要です。まずWordPressをアップグレードしてください。

note: translators: %1$s: HTML anchor opening tag %2$s: HTML anchor closing tag
en: The HubSpot plugin is not connected right now To use HubSpot tools on your WordPress site, %1$sconnect the plugin now%2$s
ja: HubSpotプラグインは現在接続されていません。WordPressサイトでHubSpotツールを使用するには、%1$s今すぐプラグインを接続%2$sしてください。

en: Dismiss this notice
ja: この通知を無視

note: translators: %1$s: Current user name or nickname
en: Hey %1$s,
ja: %1$sさん、

note: translators: %1$s: HTML anchor opening tag %2$s: HTML anchor closing tag
en: Have you got 2 minutes to complete %1$sthis survey%2$s about the HubSpot for WordPress plugin?
ja: HubSpot for WordPressプラグインに関する%1$sこのアンケート%2$sへのご協力をお願いしたいのですが、少しお時間をいただけますか？（所要時間：2分程度）

en: We read every response Your feedback helps our team make the improvements that you need the most
ja: 回答は全て目を通させていただきます。いただいたご意見は、最もご要望の多い機能強化に役立たせていただきます。

en: HubSpot for WordPress Team
ja: HubSpot for WordPressチーム

en: Thanks,
ja: どうぞよろしくお願いいたします。

en: Leave us a review | link opens in a new tab
ja: レビューをお書きください | リンクが新しいタブで開きます

en: Form
ja: フォーム

en: Meetings Scheduler
ja: ミーティング日程調整

en: Fetch Proxy Maps Schedule
ja: プロキシーの対応付けの取得スケジュール
